ΜΟΙΡΑΣΤΕΙΤΕ

Η Διεύθυνση,  ο Σύλλογος Διδασκόντων και οι μαθητικές κοινότητες του 2ου ΓΕΛ Κατερίνης εκφράζουμε τα θερμά μας συγχαρητήρια στην ομάδα καλαθοσφαίρισης αγοριών, που πήρε την 1η θέση στους αγώνες ΓΕΛ & ΕΠΑΛ Πιερίας σχ. έτους 2023-24, κατακτώντας το κύπελλο στον τελικό αγώνα που διεξήχθη στο κλειστό γυμναστήριο Πύρρος Δήμας στο Λιτόχωρο στις 28-02-2024. Είμαστε περήφανοι για όλους τους μαθητές μας, για την αγωνιστικότητα, την ομαδικότητα, το πάθος, το ήθος και για το αθλητικό πνεύμα που επέδειξαν.

Θερμά συγχαρητήρια στους εκπαιδευτικούς Φυσικής Αγωγής Ελένη Αγγελοπούλου και Βασίλειο Μέλλιο για την προετοιμασία των μαθητών, για τη ψυχοσυναισθηματική στήριξη και την πολύτιμη συμβολής τους στην επιτυχία της ομάδας.

Συγχαρητήρια αξίζουν επίσης στην ομάδα του ΓΕΛ Λιτοχώρου που ήταν εξαιρετική καθώς και στους διοργανωτές του Τελικού! Συγχαρητήρια σε όλους  τους αθλητές, που με σκληρή δουλειά και αφοσίωση κατάφεραν να φτάσουν μέχρι τον τελικό, χαρίζοντας  μοναδικές στιγμές χαράς και συγκίνησης στους θεατές.

Ευχόμαστε ολόψυχα νικητήρια συνέχεια στην επόμενη φάση των αγώνων σε περιφερειακό επίπεδο!

Εκ μέρους της σχολικής κοινότητας

Ελένη Σαμαρά

Σχετικές Δημοσιεύσεις