Η Διεύθυνση και ο Σύλλογος Διδασκόντων του 2ου ΓΕΛ Κατερίνης εκφράζουν τα θερμά τους συγχαρητήρια στο μαθητή της Β΄ τάξης Αλέξη Καραλέκα που διακρίθηκε στον 84ο Πανελλήνιο Μαθητικό Διαγωνισμό στα Μαθηματικά «Ο Ευκλείδης» της Ελληνικής Μαθηματικής Εταιρείας.
![viber image 2024 02 09 17 42 49 194](https://2lyk-kater.pie.sch.gr/wp-content/uploads/2024/02/viber_image_2024-02-09_17-42-49-194-1024x1024.jpg)
Αξίζει να σημειωθεί ότι είναι ένας από τους 5 διακριθέντες από όλο τον Ν. Πιερίας και προκρίθηκαν για να συμμετάσχουν στην Εθνική Μαθηματική Ολυμπιάδα « Ο ΑΡΧΙΜΗΔΗΣ», η οποία θα διεξαχθεί το Σάββατο 24 Φεβρουαρίου, ώρα 10.00, στην Αθήνα και σε άλλα Περιφερειακά Κέντρα.
Ευχόμαστε καλή συνέχεια και κάθε επιτυχία στις προσπάθειές του!
Εκ μέρους της εκπαιδευτικής κοινότητας
Η Διευθύντρια
Ελένη Σαμαρά