ΜΟΙΡΑΣΤΕΙΤΕ

Τίτλος Ομίλου: Δημιουργική Γραφή στα Αγγλικά και Ελεύθερο Σχέδιο
Εκπαιδευτικοί του ομίλου: Γεωργαντά Ευφραξία ΠΕ06 και Περδίκη Σοφία ΠΕ03

Κατά τη διάρκεια της φετινής σχολικής χρονιάς οι μαθητές που συμμετείχαν στον Όμιλο Δημιουργικής γραφής στα Αγγλικά και Ελευθέρου Σχεδίου, ο οποίος λειτούργησε για πρώτη φορά, συνεργάστηκαν με μεγάλη επιτυχία και αφού έγραψαν ένα σενάριο στα ελληνικά στη συνέχεια το μετάφρασαν στα αγγλικά. Έπειτα κατέληξαν και σχεδίασαν τους χαρακτήρες του comic. Μέχρι το τέλος της χρονιάς κατάφεραν να ολοκληρώσουν το ένα τρίτο της ιστορίας ανανεώνοντας το ραντεβού τους για του χρόνου με στόχο την ολοκλήρωση και έκδοση του comic. Ήταν μια απολαυστική και δημιουργική εμπειρία για όλους μας!

Οι μαθητές – Συντελεστές του Ομίλου
Δεληγιάννης Βασίλης, Ντανά Μαρία, Μυτελέτσης Γιώργος, Ορφανίδης Χρήστος, Παπαδοπούλου Αλεξάνδρα, Παπαλιώζης Διονύσης, Παπαλιώζης Κωνσταντίνος, Σφήκας Στέφανος

Σχετικές Δημοσιεύσεις