ΜΟΙΡΑΣΤΕΙΤΕ

Το Σάββατο 8 Ιουνίου 2024 αντιπροσωπεία μαθητών της ομάδας “Σχολεία Πρέσβεις του Ευρωπαϊκού Κοινοβουλίου του 2ου ΓΕΛ Κατερίνης μαζί με τις υπεύθυνες καθηγήτριες του προγράμματος βρέθηκαν στο στούντιο του Ράδιο Ενημέρωση 92.2  προσκεκλημένοι του ραδιοφωνικού παραγωγού κυρίου Ηλία Χρυσικού. Αφορμή της συζήτησης υπήρξε η δράση της ομάδας η οποία κέντρισε το ενδιαφέρον των δημοσιογράφων του σταθμού.

Με έναυσμα της ευρωεκλογές της  9ης Ιουνίου έγινε μία πολύ ενδιαφέρουσα συζήτηση διάρκειας περίπου μίας ώρας στην οποία αναπτύχθηκαν και παρουσιάστηκαν αναλυτικά οι δράσεις της ομάδας και επιπλέον τα παιδιά είχαν την ευκαιρία να μοιραστούν με τους ακροατές της εντυπώσεις τους από την πολύ ενδιαφέρουσα αυτή χρονιά καθώς και τις σκέψεις τους για την Ευρώπη του αύριο την αξία της συμμετοχής στα κοινά και το σημαντικό ρόλο που διαδραματίζει στη ζωές των ευρωπαίων πολιτών.

Σχετικές Δημοσιεύσεις