ΜΟΙΡΑΣΤΕΙΤΕ

Η Διευθύντρια και ο  Σύλλογος Διδασκόντων του 2ου  ΓΕΛ  Κατερίνης εκφράζουν τα θερμά τους συγχαρητήρια στην μαθήτρια της Β΄ τάξης Δήμητρα Κόντου για τη διάκριση της φωτογραφίας της με θέμα «Τα μονοπάτια του Ολύμπου» στην κατηγορία Καλλιτεχνική φωτογραφία, όπως και στους μαθητές/τριες της Φωτογραφικής μας Ομάδας που συμμετείχαν στον Μαθητικό Διαγωνισμό Φωτογραφίας σχολικού έτους 2023-24.

Για πρώτη χρονιά η ομάδα του «Κλικ προστάτευσέ το» του σχολείου μας, συμμετείχε στην Έκθεση φωτογραφίας που φιλοξενήθηκε στο Βαφοπούλειο Πνευματικό Κέντρο Θεσσαλονίκης κατά το διάστημα 15 έως 31 Μαΐου 2024. Στην έκθεση συμμετείχαν 117 ομάδες από 105 σχολεία με 702 συνολικά φωτογραφίες.

Το θέμα που επέλεξαν οι μαθητές/τριες της ομάδας για το σχολικό έτος 2023-2024 ήταν «Τα μονοπάτια του Ολύμπου», το οποίο παρουσίασαν και σε Έκθεση φωτογραφίας στο ισόγειο του κτηρίου μας στο πλαίσιο της παρουσίασης των δράσεων και των προγραμμάτων του σχολείου μας.

Συγχαρητήρια στα παιδιά και στις υπεύθυνες εκπαιδευτικούς του περιβαλλοντικού προγράμματος τις κες Καμηλάρη Π., Μπασιά Ε. και Νικολαϊδου Α. που με ενθουσιασμό και αγάπη για την τέχνη της φωτογραφίας αναδεικνύουν αυτά που πρέπει να παρατηρήσουμε και να προστατέψουμε. Μπράβο, Δήμητρα!

Εκ μέρους της σχολικής κοινότητας

Ελένη Σαμαρά

Σχετικές Δημοσιεύσεις