ΜΟΙΡΑΣΤΕΙΤΕ

Οι υποψήφιοι προσέρχονται στο σχολείο μέχρι τις 07:45 π.μ.. Ώρα έναρξης εξέτασης 08:30 π.μ..και η διάρκεια της είναι τρεις (3) ώρες.

Όσοι μαθητές μετακινούνται, τα λεωφορεία θα ξεκινούν από τις αφετηρίες (1η αφετηρία: Νεοκαισάρεια, 2η: Κεραμίδι, 3η: Παραλία) στις 07:00, που σημαίνει π.χ. από τα Καταφυγιώτικα το λεωφορείο θα περάσει κατά τις 07:15.

Οι υποψήφιοι γίνονται δεκτοί στις εξετάσεις με βασικό αποδεικτικό στοιχείο το Δελτίο Εξεταζομένου και δεν είναι απαραίτητο να έχουν άλλο αποδεικτικό στοιχείο (ταυτότητα ή διαβατήριο). Το δελτίο σας θα το παραλάβετε το πρωί της Παρασκευής από το σχολείο και θα το φέρετε οι ίδιοι τις επόμενες ημέρες. Προσερχόμενοι στις αίθουσες επιτρέπεται να φέρουν μαζί τους στυλό ΜΟΝΟ (μαύρο ή μπλε), μολύβι, γομολάστιχα, γεωμετρικά όργανα και μπουκαλάκι με νερό ή αναψυκτικό. ΤΟ ΜΟΛΥΒΙ γενικά ΔΕΝ επιτρέπεται στις απαντήσεις, παρά ΜΟΝΟ αν το διευκρινίζουν οι οδηγίες των θεμάτων. Δεν επιτρέπεται να φέρουν οι υποψήφιοι στην αίθουσα κινητά τηλέφωνα (αν γίνει αντιληπτό, με βάση τη νομοθεσία, μηδενίζεται), βιβλία, τετράδια, σημειώσεις, διορθωτικό (blanco), υπολογιστικές μηχανές, ηλεκτρονικά μέσα μετάδοσης πληροφοριών ή άλλα αντικείμενα. Δεν επιτρέπεται να αποχωρήσει μαθητής πριν συμπληρωθεί ο χρόνος της δυνατής αποχώρησης.

Η Διευθύντρια και ο Σύλλογος Διδασκόντων του 2ου ΓΕΛ σας εύχονται Καλή Επιτυχία!

Η ΔΙΕΥΘΥΝΤΡΙΑ
ΣΑΜΑΡΑ ΕΛΕΝΗ